Tipy pro pracovní pohovor

Pokud vás pozveme na pohovor, je to pro vás i pro nás velký okamžik. Jeho prostřednictvím rozhodneme (společně s vámi), zda se svou povahou na pozici hodíte.

Naši společnost – ducha Hilti, chcete-li – vám nejlépe představíme tak, když vás seznámíme s některými našimi zaměstnanci. Proto se budeme snažit si vyhradit čas ještě před skutečným pohovorem. To nám pomůže se utvrdit, že sdílíme stejné hodnoty a způsob uvažování a že si dokážeme představit vzájemnou spolupráci.

Bez ohledu na pozici, o kterou se ucházíte, a místo konání, bude váš první pohovor trvat přibližně jednu hodinu. Pokud vše půjde dobře, pozveme vás na druhý pohovor, po kterém vám brzy osobně sdělíme odpověď.

Abychom vás uklidnili a pomohli vám připravit se na svůj pohovor, uvádíme zde pár rad od některých zaměstnanců Hilti, se kterými se možná setkáte. Věříme, že vám přijdou užitečné, ať už v oboru pracujete léta, nebo se ucházíte o své první zaměstnání.

Jak nám ukázat, co je ve vás

Buďte sami sebou. Chceme vás poznat takového/takovou, jaký/jaká opravdu jste, proto se nám to nebojte ukázat. Máme zájem o lidi, kteří skutečně zapadnou do naší kultury a budou se z ní těšit. Nemá smysl předstírat, že jste někdo jiný: z dlouhodobého hlediska to nepomůže vám ani nám. Prostě se uvolněte a buďte sami sebou.

Dejte najevo své zaujetí. Jestliže vás hodně zajímá budování lepší budoucnosti, chceme se o tom dozvědět. Nebuďte prosím svázaný/á zdvořilostí či protokolem. Zajímá nás váš elán a nadšení, ať už znáte náš průmysl či nikoli.

Buďte zvídavý/á. Hledáme lidi, kteří mají zájem se učit, odvahu postavit se výzvám a touhu věci zlepšovat, včetně sama sebe. Takto z vás dostaneme to nejlepší, abyste mohl/a pomoci rozvíjet naši společnost a sobě pomoci se posunout ve své kariéře.

Mluvte otevřeně. Neodškrtáváme si body, nedělejte si proto starosti, že uvedete „špatnou“ odpověď. Nic takového není. Každý má své silné a slabé stránky; schopnost poznat své slabiny a hovořit o nich se ve výsledku může projevit jako vaše přednost.

Věnujte tomu nějaký čas. Udělejte si trochu času a zjistěte si více o naší společnosti, než se s námi setkáte. Kromě toho, že tak projevíte svoji zvídavost, máte i příležitost ukázat nám svůj zájem o to, co děláme, spolu s vlastnostmi, které se vztahují k našim hodnotám.

Představte si, že u nás pracujete. Myslíme to téměř doslova – představte si sebe, jak pracujete s lidmi, kteří s vámi vedou pohovor. Hilti je charakteristické svou atmosférou, proto lidé, kteří budou před vámi sedět, vám leccos napoví o týmech, se kterými budete pracovat. Pokud si dokážete sebe představit, jak pracujete s tazateli, jste na správném místě.

Buďte upřímný/á. Jsme společnost, které záleží na svých zaměstnancích a vnímá je jako osobnosti. Pokud budeme mít společně pocit, že se naše povahy vzájemně přitahují, je to na dobré cestě. Nemyslete si proto, že musíte na otázky odpovídat určitým způsobem, a nechoďte prosím s předem připraveným scénářem. Chceme vás poznat upřímného/upřímnou, spontánního/spontánní a přirozeného/přirozenou.

Je důležité, abyste se dobře cítil/a. Mnoho našich zaměstnanců vám řekne, že se brzy po příchodu k nám na pohovor cítili jako doma. Budete-li se cítit podobně, napoví to hodně o tom, zda do Hilti zapadnete. Takové, jak to poznáte při pohovoru, to bude, když se k nám připojíte. Proto nemyslete tolik na pozici, místo, plat, a přemýšlejte spíše o tom, zda budete u nás šťastný/á. Člověk se přeci chce těšit každý den do práce, proto je důležité cítit ty správné vibrace.

Pochopte naše hodnoty. Naše hodnoty, jako integrita, odvaha, týmová práce a odhodlání, jsou pro nás opravdu důležité, jsou srdcem našeho podnikání. Pokud se s nimi ztotožňujete, rádi bychom slyšeli proč a jak.

Dejte nám reálné příklady. Zkuste se s námi podělit o pravdivé příklady, jak přistupujete k věcem a jak jich dosahujete. Chceme se dozvědět, co jste dělali nebo co byste udělali v konkrétní situaci, ne co by bylo správné udělat nebo jak funguje vaše společnost či jiné hypotetické teorie. Chceme prostě poznat osobu sedící před námi.

Nakonec o to přeci při pohovoru jde především. Těšíme se na setkání s vámi. Hodně štěstí!