Náš globální trainee program pro budoucí manažery

Hilti Outperformer - komerční zaměření

Hovoříte plynule anglicky a dalším jazykem?

Lákala by vás příležitost žít a pracovat v zahraničí?

Máte odhodlání a touhu budovat svou kariéru směrem ke globálním vrcholovém manažmentu?

Program Hilti Outperformer by mohl být právě tím, co hledáte pro rychlé nastartování vaší kariéry. Nabízíme tři různá zaměření: komerční, technické [odkaz] a logistické [odkaz]. Tato stránka je věnována komerčnímu zaměření.

 

Skutečná odpovědnost od prvního dne

Hilti Outperformer je globální program rozvoje manažerských dovedností, který nemá obdoby. Během dvou let vás připravíme na mezinárodní manažerskou kariéru., Budete vtaženi přímo do jádra našeho obchodního modelu orientovaného na zákazníky. Od prvního dne vám dáme plnou důvěru a odpovědnost.

Ale nenechte se zastrašit. Ano, bude to v rychlém tempu a náročné. Ale budeme vás intenzivně školit a radit vám, své zkušenosti si budete rozšiřovat prostřednictvím mezinárodních projektů, setkání i CSR aktivit. Dostane se vám rovněž podpory potřebné v souvislosti s učením, růstem a formováním vaší vlastní kariéry od team leadera a mentora. A kromě toho, že nabudete neuvěřitelné zkušenosti a navážete nová přátelství, získáte kvalifikaci z prestižní manažerské školy IMD v Lausanne ve Švýcarsku.

„Máte přístup k těm nejvyšším představitelům Hilti – ke členům správní rady a taky k nejvyššímu lokálnímu vedení. To hodně pomůže při rozvoji vaší kariéry, protože se můžete dozvědět mnoho o různých pozicích, které během své kariéry vystřídali.“

Aidan, globální trainee

Proč se do programu hodíte právě vy

• Nedávno jste úspěšně dokončil/a vysokoškolské studium, nebo se připravujete na závěrečné magisterské nebo doktorské zkoušky.

• Máte vzdělání nejlépe v oboru manažmentu a ekonomiky nebo technického směru, v úvahu však mohou připadat i další obory, pokud prokážete vlohy pro náš byznys.

• Máte ambice budovat mezinárodní kariéru směrem k pozicím ve vrcholovém vedení globálních firem.

• Strávil/a jste minimálně tři měsíce a maximálně dva roky v profesionálním prostředí, jako je stáž, odborná příprava nebo studijní praxe, nebo jste právě zahájil/a svou kariéru a hledáte příležitost, kde byste mohl/a dosahovat výsledků a pokroku.

• Nabyl/a jste mezinárodní zkušenosti během stáží nebo studia.

• Jste jazykově vybaven/a – hovoříte plynule anglicky a dalším jedním nebo dvěma jazyky. Tyto dovednosti budete potřebovat pro práci v různých regionech. 

• Jste vyzrálý/á a asertivní, zvídavý/á a odhodlaný/á.

• Jste flexibilní týmový hráč s dobrými komunikačními a společenskými schopnostmi.

• Uvažujete globálně, lákají vás mezikulturní zkušenosti a příležitosti pracovat v zahraničí.

Jak náš trainee program s komerčním zaměřením probíhá

Hilti Outperformer je dvouletý program. Od samého začátku budete spolupracovat s kolegy z celého světa, setkávat se s představiteli vrcholového managementu, jakož i se svými vlastními mentory. Jako člen vysoce výkonného týmu se budete připojovat k zasedáním manažmentu a účastnit se globálních konferencí. Budete plnit různé úlohy, učit se, jak uspokojovat potřeby našich náročných zákazníků, a podílet se na některých vysoce důležitých úkolech zásadních pro náš byznys. Rovněž budete absolvovat vzdělávací program při manažerské škole IMD ve Švýcarsku a účastnit se CSR projektu na podporu lidí v nouzi.

Náš trainee program s komerčním zaměřením je rozdělen na tyto čtyři hlavní etapy:

• 12 měsíců na pozici obchodního poradce nebo inženýra v terénu v zemi, ve které se přihlásíte do programu. Získáte praktické zkušenosti a hlubší znalosti o podstatě našeho podnikání – našich zákaznících, produktech, službách a softwaru.

• 3 měsíce na lokálním projektu v národní centrále. Budete pracovat v projektovém týmu na pozici netýkající se prodeje. Může se jednat o oblast logistiky, personalistiky, financí, marketingu nebo technické podpory.

• 6 měsíců na strategickém projektu v regionální centrále. Opět se může jednat o oblast logistiky, personalistiky, marketingu nebo technické podpory, avšak na strategické úrovni.

• 3 měsíce na strategickém projektu mimo region. Budete mít příležitost poznat problematiku z globálního pohledu, včetně rozdílných pracovních kultur a specifik trhu. Pokud budete přicházet z vyspělého trhu, budete pracovat na rozvíjejícím se trhu, a obráceně.

V průběhu programu vás prostřednictvím různých zajímavých kurzů a akcí budeme připravovat na globální manažerskou kariéru:

• Program rozvoje manažerských dovedností – komplexní studium při obchodní škole IMD v Lausanne ve Švýcarsku zaměřené na rozšíření vašich představ o Hilti a vaši roli začínajícího manažera. Zahrnuje širokou škálu modulů, např. strategické myšlení, finance, realizace a globální vedoucí postavení, které budou probíhat střídavě on-line, a na místě – některé formou individuálního a jiné formou týmových aktivit – se získáním kvalifikace z IMD.

• Školení v obchodním managementu – individuální školení v Hilti. Se zaměřením na profily chování, osobní silné stránky, styly vedení, komunikační dovednosti a prezentační nástroje.  

• Globální konference – 4–5 dní v naší globální centrále v Lichtenštejnsku. Nabídne vám pohled na fungování globálních obchodních organizací ,a to jak z hlediska jejich samostatnosti, tak i vzájemné spolupráce, a rovněž praktické dovednosti, např. situační vedení, mezinárodní týmová práce, vytváření sítí a kultura.

• Sociální projekt – 7–8 dní „budování lepší budoucnosti“. Projekt přínosný pro místní komunitu, jako bylo nedávné stavění domů v Bosně. Při stavbě domu se dozvíte, jak se mohou katastrofy, jako válka, hladomor nebo přírodní pohroma, podepsat na lidech a podnikání v místní oblasti.

V průběhu programu budete probírat své příští role a působiště se svým sponzorem a manažerem regionálního program. Touto cestou budete mít skvělou příležitost blíže poznat a pochopit svět podnikání.

Jak se ucházet o místo

Třebaže se proces přihlašévání v jednotlivých regionech nepatrně liší, obecně vypadá takto:

• Pro přihlášení nám pošlete e-mail na adresu kariera@hilti.cz

• Zvolte zaměření: komerční, technické nebo logistické

• Vyberte zemi. Musíte plynule hovořit místním jazykem a mít zde pracovní povolení.

• Nahrajte svůj životopis a motivační dopis, nejlépe ve formátu pdf. Můžete přidat i odkaz na váš LinkedIn profil.

• Připojte rovněž jakékoli reference, např. doporučující dopis z univerzity, stáže nebo odborné praxe.

 

• Pokud se budeme domnívat, že jste vhodný kandidát do programu, pozveme vás na první kolo pohovorů se zástupci personalistiky a vrcholovým manažerem.

• Následně vás pozveme na „exkursi do terénu“, kde strávíte jeden den jako konzultant prodeje Hilti nebo jako inženýr v terénu.

• Pokud vše půjde dobře, pozveme vás na regionální assessment centrum.

• Po celou dobou k vám budeme otevření a upřímní ohledně vašeho procesu, vždy tedy budete vědět, jak si stojíte.

• V případě, že budete úspěšný/á, bude datum zahájení vašeho programu stanovené tak aby sladilo součsné potřeby Hilti a vaše preference.

"Program Hilti Outperformer Trainee poskytuje cílevědomým mladým lidem jedinečnou kombinaci struktury a svobody při budovaní kariéry. Už od samého začátku přeberete mnoho zodpovědnosti a zároveň budete mít příležitost zažít ruzná kulturní prostředí a možnost prodiskutovat své další směrování. Naši globálni trainee si též užijí mnoho společné zábavy. Ať již se jedná o stavbu domů v rámci CSR projektu nebo společné lyžování o víkendu, všechny tyto aktivity pomáhají vytvářet mezi lidmi pouto, jako kdyby jsme byli jedna velká mezinárodní rodina.“
 
Kristine Teske, Global Program Manager

Zahraniční projekt

“Svůj projekt v USA jsem si opravdu užil. Nejen, že jsem měl možnost nahlédnout do práce různých oddělení, ale zbyl mi i čas na trochu cestování po státech. USA jsou pro Hilti největším trhem a bylo velmi zajímavé vidět, jak zde vše funguje.”

 

Petr, Global trainee - Česká republika.

Regionální Assessment Centrum

„Assessment centrum v Moskvě bylo velmi náročné, vzrušující a poučné. Během AC jste v intenzivním kontaktu se senior manažmentem Hilti EE regionu. Velmi jsem si užil i soutěživou, ale přátelskou atmosféru mezi kandidáty a navázal nové kontakty.“
Kryštof, Global Trainee - Česká republika

“Velmi oceňuji průběh výběrového procesu v Hilti. Je sice velmi komplexní, ale zároveň transparentní. Umožňuje poznat nejen odborné předpoklady, ale i osobnostní rysy kandidátů. Zejména se mi líbil den v terénu s jedním z account manažerů, protože mi pomohl ujasnit si jak bude vypadat má práce v prvním roce."
Melinda, Global Trainee - Maďarsko

Global summit

“Opravdu mne překvapilo jak intenzivní může být ani ne týdenní setkání: meetingy s top manažmentem, včetně CEO a CFO, projektové simulace, tréningy, neformální setkání. Ještě více mne potěšilo jak rychle se skupina více než třiceti lidí ze všech koutů světa dokázala propojit a nadchnout. Nyní spolu nadále aktivně komunikujeme přes sociální média a moc se těšíme se na další Summit!“
Pavel, Global Trainee - Rusko

Lokální projekt

“Možná celkem překvapivě na absolventa stavební fakulty, mě oblast HR zajímala již dlouho předtím, než jsem nastoupil do Hilti. Když jsem pak zmínil HR jako jednu z oblastí mého zájmu během pohovorů, rozhodně jsem nečekal, že po roce v Hilti dostanu příležitost řídit projekt vývoje komplexního programu pro rozvoj technických talentů.”

Pavel, Global Trainee - Rusko